Skip to main content Skip to search

Yaşar Genç – CEO

Yaşar Genç Hakkında

Profesyonellik alanımı tek bir cümlede ifade etmem gerekirse, hastane fizibilitesi, kurulumu ve verimlilik yönetimidir diyebilirim.

Bir hastanenin, fizibilitesi, proje yönetimi, kurulması, tüm yönetim süreçlerinin oluşturulması, geliştirilmesi, iyileştirilmesi ve stratejik boyutta yönetilmesi, ölçülebilen bir sistem kurarak, denetlenebilir, sürdürülebilir, rekabet gücü olan kalite ve verimlilik temelli bir yönetim anlayışı kurgulamak, gelir-gider odaklı bütçelerle, ticari bir işletme gözlüğünden bakılarak hastane yönetimi yapmak iş hayatım boyunca ilgili süreçlerin her adımında farklı sorumluluklarla yer aldığım ve OMP Healthcare’e taşıyarak kurumsallaştırmayı amaçladığım yönetim süreçleridir.

1. Sağlık Kurumları Yönetim Danışmanı (Ocak 2013-Devam )

Türkiye’de ve bölgede faaliyet gösteren sağlık kurumlarına kurulma, tesisleşme, büyüme, kurumsallaşma, yeniden yapılanma ve verimli bir yönetim kurgulanması süreçlerinde stratejik yönetim ve danışmanlık hizmetleri veriyorum. OMP Health bünyesinde ve kişisel olarak verdiğiniz hizmetler için referanslarımızı inceleyebilirsiniz.

2. Danışman – Yeditepe Üniversitesi Hastanesi (Şubat-2014-2015 1 yıl)

Tüm branşlarda 5 farklı alanda, 32.000 m² kapalı alana sahip 148 yatak kapasitesiyle hizmet veren, aynı zamanda öğrenci yetiştiren üniversite hastanesi. Toplam çalışan sayısı doktor dahil 750 personel. Doktor sayısı 130. Kısmı SGK sözleşmeli bir kurum.

3. Genel Müdür Yrd. – İcra Kurulu Üyesi (Ocak 2011-2013) Universal Sağlık Yatırımları Holding

Yabancı ortaklı, 13 hastanesi, 1500 yatak kapasitesi ve 3500 çalışanı ile Türkiye’nin en büyük sağlık gruplarında biri. Gurubun işletme tarafından sorumlu olarak yeniden yapılandırılması, merkezi yapının kurulmasını yaptım. Kurumsallaşma yolunda merkezi mali bütçe yapısını kurguladım. Bu dönemde 3 hastanenin açılışını gerçekleştirdim.

4. Satın alma ve Lojistik Direktörü (Ağustos 2009- Ocak 2011) Medical Park Hastaneler Grubu

Grup yabancı ortaklı, 16 hastanesi, 2200 yatak kapasitesi, 8500 çalışanı olan Türkiye’nin en büyük sağlık kurumlarından birisidir. Merkez kadroda tüm hastanelerin satın alma, laboratuvar, eczane ve lojistik faaliyetlerinin yönetimini sağlayan departmanın direktörlüğünü yaptım.

5. Genel Müdür Yrd. (Nisan 2008 – Ağustos 2009) Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi

Grubu’nun Göztepe Hastane Kompleksi, biri genel amaçlı, diğerleri diş ve onkoloji olmak üzere üç tane hastaneden oluşuyor. 315 yatak kapasiteli, 650 çalışanı olan ve JCI belgeli olan hastane kompleksinde yürüttüğüm görevim kapsamında, hastanenin akredite olması gibi kritik süreçleri gerçekleştirdik.

6. Genel Müdür Yrd. (Mart 2007- Nisan 2008) Medical Park Bursa Hastanesi

Grubu’nun 270 yataklı ve 450 çalışanı olan Bursa Hastanesi’nin kurulum aşamasında görev aldım. Gurubun ilk hastanesi olduğu için tüm gurubun temel yapısı burada oluşturuldu.

7. İşletme Direktörlüğü (Ekim 2006 – Mart 2007) Hayri Sivrikaya Hastanesi

80 yatak kapasiteli ve 350 çalışanı olan hastanenin açılış öncesi ve açılış sürecini yönettim. Tüm yönetim süreçlerinin tanımlanması, hastanenin organizasyon yapısının, otomasyon sisteminin kurulması, bütçe planlamasının yapılması, ekiplerin seçimi, gibi birçok süreci yönettim.

8. Satın alma ve Lojistik Yöneticisi (Ocak 2000 – Ekim 2006) Memorial Sağlık Grubu

Yabancı ortaklı, Türkiye’nin en prestijli A Grubu hastanelerine sahip grupta açılış dönemi itibarıyla 6 yıl çalıştım. 9 hastanesi, 1500 yatak kapasitesi ve 3500 çalışanı olan grupta, satın alma ve lojistik bölümlerinin kurulması ve yönetilmesini yaptım.

Yüksek Lisans: Beykent Üniversitesi Hastane ve Sağlık İşletmeleri Yönetimi (2011)

Lisans: Dumlupınar Üniversitesi İşletme Fakültesi (1995)

Yabancı Diller: Almanca ve İngilizce

  • Marmara Üniversitesi Hastane Yönetimi Sertifika Programı‘nda, Lojistik, satın alma ve destek hizmetleri yönetimi konusunda 3 dönem dersler verdim.
  • Marmara Üniversitesi yüksek lisans öğrencilerine, lojistik malzeme yönetimi, satın alma ve destek hizmetlerinin koordinasyonu ile ilgili vaka sunumları yaptım.
  • Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencilerine “Türkiye’de Sağlık Sektörünün Dünü, Bugünü ve Geleceği” konulu sunum ve sohbet
  • İstanbul Üniversitesi Lojistik Bölümü öğrencilerine Sağlık Sektöründe lojistik ve 4Parti lojistik uygulaması konulu sunum ve sohbet

Sektörel Konularda Yazı ve Yayınları

  • Hastane Dergisi‘ne lojistik ve satın alma ile destek hizmetler yönetimi ile ilgili yazılar yazdım.
  • Sağlık Aktüel adlı sağlık haber sitesinde de sektörle ilgili yazılar yazmaktayım.
  • Medikal Teknik Dergisi için çeşitli konularda yazılar yazmaktayım.

Son Blog Yazıları

CEO’NUN KALEMİNDEN TÜM YAZILAR